Sobota, 29 października 2016r., godz. 19:00, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Rezerwacja i sprzedaż biletów:
kasa Filharmonii 58-320-62-62, sieć salonów

Sprzedaż internetowa:
, www.kupbilecik.pl , www.biletyna.pl  , www.bogart.pl

Informacje - dowóz biletów do domu:
tel.: 58-346-77-98 lub 601-669-009

 

Pectus powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie. Zespół jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. W styczniu 2007 roku grupa wydała promocyjny minialbum, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. W nagraniu materiału pomagali Wojtek Horny (O.N.A., Chylińska), Zbyszek Jakubek (Walk Away, R. Rynkowski). Kolejne nagrania zespołu powstają przy współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. Jako jeden z pierwszych utworów wyprodukowany został między innymi „To, co chciałbym Ci dać”, który stał się ogromnym przebojem w 2008 roku. W tym samym czasie Pectus zdobył SŁOWIKA PUBLICZNOŚCI podczas Sopot Festival. Od tego momentu kariera zespołu nabrała tempa. Piosenka „To, co chciałbym, Ci dać” staje się jednym z najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych. Debiutancki album zawierający 11 utworów ukazał się 27 lutego 2009 roku.
Wszystkie kompozycje i teksty są autorstwa Tomka Szczepanika. Producentem płyty jest Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z Wilkami, Feel, Małgorzatą Ostrowską i wieloma innymi artystami. Debiutancki album „PECTUS” jest dopracowany pod względem brzmieniowym i kompozytorskim. To porcja gitarowej muzyki, w której nie brakuje melodii, a charakterystyczny wokal Tomka uzupełnia to we wspaniały sposób. Praca nad płytą trwała długo, gdyż zespół walczył o każdy dźwięk i artystyczną tożsamość. Miała powstać płyta „pectusowa” i taka jest.

Kolejny singiel „Jeden moment” ugruntowuje pozycję zespołu i rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do jego przyszłości. Piosenka przez wiele miesięcy króluje na wszelkich listach przebojów i zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przebojów najczęściej prezentowanych w radiu.

Zespół nie spoczywa jednak na laurach i pracuje jeszcze ciężej niż do tej pory. Podczas 46. Sopot Festival 2009, PECTUS odebrał złotą płytę za debiutancki album, który od dnia premiery sprzedał się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy. W czerwcu tego roku podczas Opolskiego Festiwalu w Konkursie Premier zespół za piosenkę „Życie na dystans” otrzymał Brązową Premierę. Opolski Festiwal przyniósł również SuperJedynkę w kategorii Debiut Roku.
Koniec roku to udział Tomka Szczepanika w projekcie „Kalendarz Dżentelmeni 2010”, gdzie zaśpiewał w duecie z Andrzejem Grabowskim, a akcja charytatywna nazywała się „Stop bosym stopom” i miała na celu zakup butów dla biednych dzieci. Rok 2010 obfituje w koncerty, jednocześnie zespół w swoim rzeszowskim studio pracuje nad drugim albumem. W pierwszy weekend majowy Pectus po raz pierwszy leci do USA, gdzie w Chicago w Copernicus Center występuje dla licznie przybyłej Polonii. Maj 2010 to dla Polski fala powodzi. Zespół nie pozostaje obojętny na problem ludzi, którzy stracili swój dobytek, bierze udział w licznych akcjach i koncertach charytatywnych, m.in. „Artyści dla Sandomierza”, wspiera także Fundację Anny Dymnej, występując na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w czerwcu 2010 roku. Oprócz medialnych akcji, występuje także z charytatywnym koncertem w miejscowości Tuchów, gdzie całe wsie znalazły się pod wodą.

„OCEANY”, piosenka, która otworzyła drugi album pt. „Stos Praw”, królowała przez wiele miesięcy na listach przebojów wszystkich rozgłośni w kraju. Premiera płyty miała miejsce 24 września 2010 roku.

Zespół znany jest z udziału w licznych akcjach charytatywnych. Tomasz Szczepanik i jego trzej bracia: Mateusz, Marek oraz Maciej tworzą od października 2011 nowy skład Zespołu Pectus. Absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nigdy wcześniej nie grali wspólnie, jednak kiedy stanęli na jednej scenie, moc, z którą wykonują największe przeboje PECTUS oraz nowe kompozycje, jest ogromna.

Bardzo dobre recenzje koncertów dodają im jeszcze więcej motywacji. Dorobek muzyczny istniejącego od roku 2005 zespołu PECTUS cieszy się ogromną popularnością.
PECTUS ma nadzieję towarzyszyć Państwu przez kolejne lata, zaskakując kolejnymi przebojami.