Wtorek, 6 marca 2018r., godz. 17:30 i 20:30, Teatr Muzyczny w Gdyni - Duża Scena

Rezerwacja i sprzedaż biletów: kasy teatru 58-661-60-00, 58-785-59-00, sieć salonów

Sprzedaż internetowa (kliknij w godzinę spektaklu w wybranej bileterii):
: 17:30, 20:30
www.kupbilecik.pl: 17:30, 20:30 
www.biletyna.pl: 17:30, 20:30
www.eventim.pl: 17:30, 20:30
 

 

Informacje - dowóz biletów do domu: tel.: 58-346-77-98 lub 601-669-009

 

 


OBSADA: Ewa ZIĘTEK, Marek SIUDYM, Michał LEWANDOWSKI, Paweł MAŁASZYŃSKI, Olga KALICKA, Anna KARCZMARCZYK, Eryk KULM, Angelika KUJAWIAK

Informacje o spektaklu:

CZAS TRWANIA (z przerwą) – ok. 2,5 godz.

 

Olaf i Bożena, których małżeństwo znalazło się na niebezpiecznym zakręcie, desperacko poszukują wsparcia wśród najbliższych przyjaciół, dalszych znajomych, a nawet zupełnie obcych ludzi. Nie zdają sobie jednak sprawy jak silnie ich konflikt oddziałuje na rozmaite związki, które same, jak to zwykle związki, regularnie zmagają się z niebezpiecznymi rafami codzienności. Cóż, małżeństwo to może nie domek z kart, jednak zazwyczaj posiada niezwykle delikatną konstrukcję, której utrzymanie wymaga niezwykłego poświęcenia, wytrwałości i wrażliwości. A tych cech zdecydowanie nie posiadają ani Bożena ani Olaf. Ich pojawienie się na towarzyskiej prywatce od początku zapowiada katastrofę, szczególnie, że wśród gości jest dawna miłość Olafa, z której odejściem właściwie nigdy się nie pogodził. Podczas niekończącej się sobotniej nocy musi zatem dojść do konfrontacji marzeń z rzeczywistością, a także przewartościowanie takich pojęć jak przyjaźń, miłość czy tolerancja.
Czy młode, kruche jeszcze związki przetrwają najazd skupionych na sobie egocentryków? Czy przyjaciołom i kochankom uda się uratować wzajemne więzi w obliczu uczuciowej burzy i naporu? I czy czasem taka właśnie walka nie odbywa się regularnie w każdym z naszych domów…?

Prapremiera Farsy na trzy sypialnie odbyła się w Scarborough, w 1975 roku. W Teatrze Kwadrat macie Państwo okazję zobaczyć współczesną, polską adaptację tej klasycznej już komedii.

 

Autor: Alan Ayckbourn
Tytuł oryginalny: Bedroom farce
Tłumaczenie: Andrzej Nejman
Reżyseria: Andrzej Nejman
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Karolina Trębacz
Asystent reżysera: Ilona Chojnowska
Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: Teatr Kwadrat - 2 grudnia 2017 r.