Środa, 27 października 2021r., godz. 17:00 i 20:15, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Rezerwacja i sprzedaż biletów:
kasa Filharmonii 58-320-62-62, sieć salonów

: 17:00, 20:15
www.kupbilecik.pl:
17:00, 20:15
www.biletyna.pl: 17:00, 20:15
www.eventim.pl:
17:00, 20:15
www.bilety24.pl:
17:00, 20:15
www.goingapp.pl: 17:00, 20:15


ceny biletów: 70, 90, 110 i 130 zł


Informacje -zamówienia zbiorowe- dowóz biletów do domu: tel.: 58-346-77-98 lub 601-669-009


Reżyseria: Cezary Domagała,
Kierownik muzyczny: Janusz Bogacki,
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska,
Choreografia: Tomasz Tworkowski,
Produkcja: Tomasz Heller

obsada: Elżbieta Jodłowska, Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Ewa Cichocka


Po olbrzymim sukcesie drugiej części Klimakterium na specjalnie życzenie naszych widzów wracamy do "korzeni" i przedstawiamy po dwóch latach przerwy pierwszą część tego spektaklu czyli "Klimakterium ... i już".

Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany.

Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest dosknałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne "babskie" spotkania na których można porozmawiać na "wstydliwe" tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety "rapują" na początku przedstawienia.

Spektakl ma za zadanie pokazać że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.