24 listopada 2014r., godz. 19, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Rezerwacja i sprzedaż biletów: kasa filharmonii 58-320-62-62
Sprzedaż internetowa: www.kupbilecik.pl , www.biletyna.pl , www.bilety24.pl
Informacje - dowóz biletów do domu: tel.: 58-346-77-98 lub 601-669-009

 

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 r., a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie - "beskidzcy górale XXI wieku", jak pisał o nich Janusz Stokłosa - jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów. Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 r. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu "Superjedynki" w kategorii "Zespół Roku", zdobycie dwóch "Fryderyków" w kategoriach "Debiut Roku"oraz "Muzyka Tradycji i Źródeł", zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Genius Loci - Poloniae" za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych "Wiktorów" w kategoriach "Odkrycie Roku" oraz "Najpopularniejszy Artysta". Zespół otrzymał również "Asa Empiku" za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę "Najpopularniejszy Artysta Roku" wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady "Prometeusz", nagrodę "Ikar" za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz "Ikonę Śląską" będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu.
Obecnine zespół świętuje swoje 15 - te urodziny. Z tej okazji ukazał się nowy, dwupłytowy album zatytułowany "The best of Golec uOrkiestra", stanowiący swoiste podsumowanie dotychczasowego dorobku. Oprócz największych hitów nagranych w nowych, energetycznych wersjach, zawiera również utwory premierowe, w tym wspomnianą wyżej opolską laureatkę - piosenkę "Młody maj".
 
Wierność własnym korzeniom oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.